אהלן, נעים להכיר

אני אהוד דרש, מטפל בתנועה ופסיכותרפיסט, בעל הקליניקה והסטודיו ״מקום / מפגש״ בתל אביב. אני גם בן זוג ועוד מעט אבא, צועד בדרך הדהרמה ומאמין גדול באנשים וביצירה. 

 

כשנכנסתי לעולם הטיפול ב-2012, היה לי ברור ששפת הטיפול הנפשי הרווחת - שמאבחנת קשיים אנושיים כ״מחלות״ וכ״הפרעות״  - היא לא דרך שאני רוצה לעבוד בה. יש מלא סיבות פוליטיות וחברתיות למה אני לא אוהב את השפה הזאת, אבל הסיבה העיקרית היא מקצועית (ודי פשוטה): לראות אנשים כמחלות או הפרעות לא באמת מיטיב איתם. ותכלס, אני פה כדי להיטיב.

 

אני מגיע משנים של מחקר תנועתי ותרגול מדיטציה ויוגה. זאת אומרת שהפילוסופיה של המפגש האנושי, הידע העצום שנמצא בגוף ובתודעה והשאלות שיש לי על מבנים של כוח - היו עמוק בתוך העניין והתשוקה שלי, גם כאדם וגם כמתרגל, עוד הרבה לפני שהייתי מטפל. 

 

לכן, כשפגשתי זרמים טיפוליים שמדברים בשפה אחרת - זרמים הומניסטיים, מיודעי טראומה - כאלו שרואים את המפגש הטיפולי כמפגש יצירתי בין שני סובייקטים; הרגשתי שמצאתי בית. 

 

אחרי סיום לימודי התואר הראשון והשני ומשנת 2016, אני עובד בקליניקה עם גישות טיפוליות מבוססות רגש וחוויה (בשפה המקצועית זה נקרא ״הגל השלישי בפסיכותרפיה״); וב-2019, סיימתי עוד שלוש שנים של התמחות בפסיכותרפיה שהתמקדה באותן גישות. 

ehud-smiling.jpg

מ-2017, בנוסף לעבודה שלי בקליניקה, התחלתי להעביר ולפתח את קורס הלמידה וההתפתחות ״לזוז פנימה״. ״לזוז פנימה״ הוא עוד צעד של אינטגרציה ויצירה שאני עושה בתוך עולם הרגש והחוויה; כשהפעם הגוף, התנועה והקבוצה נמצאים במרכז שלו.

״לזוז פנימה״ הוא המקום שבו שני החלקים העיקריים שלי: המתרגל הסומאטי והמטפל - באים לידי ביטוי והשלמה. תכלס, זה הבייבי שלי, זה המקום שבו הדרך שבה אני פוסע באה במשחק, יצירה, העמקה ומפגש עם עוד אנשים. 

 

בסופו של דבר, העבודה שלי כמטפל בקליניקה וכמנחה בסטודיו, היא תהליך למידה מרגש, מעמיק וממלא - שאף פעם לא נגמר. תהליך למידה על אנושיות, על חופש ממגבלות מיותרות ועל התרחבות ברבדים הולכים ומתרבים. התהליך הזה, כמו כל תהליך טרנספורמטיבי אמיתי, קורה בתוך רשת של ידע ותמיד דרך אנשים וקשרים: עם מטופלות ומטופלים, עם חברי וחברות קבוצה, עם קולגות, ועם מורות ומורים נפלאים שהיתה ויש לי את הברכה לפגוש. 

 

מוקיר תודה שהדרך הזאת מצאה אותי, ואת הזכות הגדולה להעביר אותה הלאה.

* ובגלל שזה באמת חשוב כשפונים לטיפול או קבוצה: יש עוד על ההכשרה הפורמאלית שלי בהמשך הדף.

plant.jpg
closeup-therapy_edited.jpg
notes_edited.jpg
IMG_9044.JPG
hands-ehud.jpg

​הכשרה מקצועית

 • תואר ראשון (BA) בכוראוגרפיה, מחול עכשווי וקונטקסט - האוניברסיטה לאומנויות של ברלין (בהצטיינות)
   

 • תואר שני (MA.A.T) בטיפול בתנועה -
  סמינר הקיבוצים (בהצטיינות)

   

 • לימודי המשך בפסיכותרפיה אינטגרטיבית - ה״גל החדש״ במרכז הבינתחומי בהרצליה (טכניקות טיפוליות: סכמה תרפיה, AEDP)
   

 • AEDP Core-training - עם סיגל בחט בישראל. תהליך הכשרה להדרכה בשיטה.

 • Sensory Motor Psychotherapy level 1 - פסיכותרפיה סנסו-מוטורית בהתמקדות בטראומה.

שיטות טיפול