top of page

תוכנית אינטרנטית לעבודה עצמית:

חרדה זה דבר שקורה

להפסיק לברוח ולהתחיל להגשים

שבוע #6

מה המחיר?

עמוק בפנים אתם כבר יודעים שהמאמצים הכי גדולים שלכם לשלוט או לנהל את החרדות והפחדים שלכם לא עבדו בשבילכם כמו שקיוויתם שיעבדו. יכול להיות שאפילו גרוע יותר, המלחמה שלכם עם החרדה גבתה מכם מחיר די גבוה.

 

אולי מערכות היחסים שלכם נפגעו או התפרקו, יכול להיות שהבריאות שלכם נפגעה, נהיו קשיים בלימודים או בעבודה, הריכוז שלכם נעשה נמוך, או בעיות עם אלכוהול או סמים אחרים התחילו להופיע.

 

או, בצורה כללית יותר, יכול להיות שאתם מרגישים שאיבדתם את החופש שלכם.

המשך שיעור בוידאו >>

תרגיל השבוע

רשימת מלאי: מחירים

  1. מחירים חברתיים. האם חברויות השתנו או אבדו? האם קשה לכם או שאתם לא מסוגלים לעשות את התפקידים שלכם כבני או בנות זוג, בני או בנות משפחה בגלל חרדה? האם אתם מרגישים יותר מבודדים ולבד?

  2. מחירי קריירה. איך המאבק שלכם עם חרדה השפיע על הקריירה שלכם (לדוגמא, האם עזבתם עבודות או שפיטרו אתכם בגלל הנסיונות שלכם לנהל את החרדה שלכם)? אם איזשהו בוס או קולגה בעבודה העירו על הצורה שבה אתם עובדים בגלל הנסיונות שלכם לפתור את החרדה שלכם? האם הבעיה שיש לכם עם חרדה גרמה לאבטלה, חוסר יכולת לעבוד, או צורך להתמך על ידי אנשים אחרים או מוסדות מדינה?

  3. מחירים בריאותיים. איך השפיעו הנסיונות שלכם לנהל את החרדה שלכם על הבריאות שלכם? האם אתם נוטים להיות חולים לעיתים קרובות? האם יש לכם קשיים בהרדמות ובלישון באופן כללי? האם אתם נתקעים ומתערבבים במחשבות שלכם על חרדה ודואגים עד למצב שבו אתם מרגישים חולים ממש בצורה פיזית? האם אתם נמנעים מאימונים או התעמלות בגלל שאתם חוששים שזה יכול להפעיל את החרדה שלכם? האם אתם מוצאים את עצמכם נמצאים יותר ויותר בבדיקות אצל רופאים ובחדרי מיון בגלל החרדה שלכם?

  4. מחירים אנרגטיים. איך המאמץ לנהל את החרדה שלכם השפיע על רמות האנרגיה שלכם? האם אתם מבזבזים אנרגיה מנטלית על דאגות, לחץ, התמודדויות עם הסחות דעת, בדיקות, ומחשבות שליליות? האם המאבק משאיר אתכם סחוטים, עייפים, מתוסכלים או שחוקים?

  5. מחירים כלכליים. כמה כסף הוצאתם על ניסיון לנהל את החרדות ואת הפחדים שלכם? תחשבו על כספים שהוצאתם על טיפולים, תרופות, ביקורים אצל רופאים, ספרים לעזרה עצמית, קורסים אינטרנטיים, או סמינרים בנושא. מה היו המחירים מבחינת איבוד משכורת או הוצאות שקשורות לפספוס ארועים מהנים וחשובים (כמו נגיד כרטיסים שקניתם שבסוף לא השתמשתם בהם)?

  6. מחירים רגשיים. האם הניסיון לנהל את החרדה עלו לכם במחירים רגשיים? האם אתם נושאים חרטות ואשמה בגלל דברים שעשיתם או שלא עשיתם כתוצאה מהמאבק שלכם בחרדה? מה לגבי בושה, תחושה כאילו משהו בכם שבור או מקולקל? האם אתם מרגישים בדאון, בדכאון, או נוטים להתפרצויות כעס ולעצבנות?

  7. מחירים של חופש. איך הניסיונות שלכם לשלוט בדאגות, בחרדה ובפחד הגבילו את היכולת שלכם לעשות את מה שאתם נהנים ממנו ואת מה שאתם רוצים? האם אתם יכולים לקנות, לסוע, לקחת אוטובוס, מטוס או רכבת, לצאת לטיול בשכונה שלכם, לפארק, לקניון או לים? האם היום שלכם מאורגן סביב המנעות מלהרגיש חרדה, פאניקה או פחד?

מומלץ מאוד להוריד את התרגיל בקובץ אודיו ולעבוד איתו במהלך השבוע.

אפשר ללחוץ על הכפתור פה לשימוש מיידי בנייד או במחשב >>

לתת תשובות לשאלות האלו בכנות זה צעד הכרחי, ולא פשוט, בכיוון חדש. זה חשוב שתדעו, ושתאפשרו לעצמכם להרגיש, מה התוצאות האמיתיות למאבק שלכם, על אף כל הניסיונות שלכם להשתנות. צריך להפעיל אומץ אמיתי כדי להתבונן במחירים האלו בצורה ישירה.

 

כשאנשים עושים את התרגיל הזה, הם הרבה פעמים חווים ומרוויחים מודעות עמוקה. הם רואים, אולי בפעם הראשונה בחיים שלהם, איך כל המאמצים שהם ממש שפכו לתוך הניסיון לנהל ולשלוט בחרדה שלהם לא באמת עבדו. בצורה יותר עמוקה, הם נעשים מודעים בצורה מוחלטת לכך שהמאבק עצמו הוא זה שפוגע בחיים שלהם וממשיך לעשות את זה.

 

אם אתם מוצאים את עצמכם בנקודה דומה עכשיו, אל תתייאשו. זה בדיוק מה שאמור לקרות. הנקודה היא לא להרגיש רע או להלקות את עצמכם על זה, אלא להעצים אתכם לקחת צעדים בכיוון חדש מהנקודה הזאת הלאה. אתם לא יכולים לשנות את העבר. אבל אתם בהחלט יכולים

ליצור את העתיד שלכם.

בשביל לעזור לך לעשות את הצעד הזה השבוע, אני מציע פגישת סקייפ איתי של חצי שעה במחיר מוזל (70 שקל). נעשה סקירה משותפת של המחירים שהמאבק עם החרדה גובה ממך וניתן זמן לשאלות מהותיות להענות לגבי החוויה שלך עם החרדה. פשוט לעשות ״השב״ למייל שקיבלת השבוע ונקבע זמן לעבודה משותפת. 

יש לך שאלה לגבי השיעור השבוע? משהו לא ברור? רוצה לשתף בתהליך שלך בתוכנית? אנחנו נמצאים בקבוצה בית לאנשים בצמיחה. אפשר לכתוב פוסט, להגיב בנושא או פשוט להכיר וללמוד על עוד א~נשים שעוברים את אותו תהליך כמו שלך. מוזמנ~ת!

bottom of page